Прямо під Херсоном! Сюрприз від ЗСУ: надпотужний удар – горить усе. Ворог не чекав – чітко в ціль

На базі армії Росії в тимчасово окупованому селі Лазурне на Херсонщині гримлять вибухи, ймовірно, детонує боєкомплект. Про це повідомляє Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.Передає корупція

Зазначається, що з боку Лазурного доноситься безліч вибухів. Попередньо відомо, що там була база окупантів, а після сильного вибуху, найімовірніше, розпочалася детонація боєкомплекту.

У Страткомі не уточнюють, що сталося на складі. Однак у жартівливій манері написали, що росіяни “хотіли покайфувати, облаштувавши біля моря штаб, казарми та склад, але ЗСУ – ще ті кайфоломи для окупантів”.

Успіхи Збройних сил України на Херсонщині змусили окупантів змінити дислокацію. Особливо – серія знищених захисниками військових складів, місць компактного розміщення особового складу, штабів, центрів накопичення і ремонту техніки.

Частину захоплених раніше приміщень, серед яких і навчальні заклади, російські загарбники “добровільно” залишають і переїжджають до безпечніших, на їхню думку. Про це розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський 17 липня в Telegram.

Основним критерієм безпеки для них є якомога більша кількість українців, які живуть якнайближче до ворожих позицій
Ті приміщення, з яких вони з’їжджають, залишаються в непридатному стані. Що не можна пограбувати, ламають і споганюють нечистотами. Мені складно зрозуміти, що це – злість на те, що хтось може жити набагато краще, ніж вони, чи реакція на те, що Херсонщина відмовилася підкоритися і активно відкидає спроби насадження “русского мира”? Нині це не так важливо. Важливо, що сьогодні на Херсонщині залишається приблизно пів мільйона заручників, яких треба звільняти, – зазначив Соболевський.

Генерал Збройних Сил Польщі Вальдемар Скшипчак вважає, що Північноатлантичний альянс повинен посилити підтримку України озброєнням, щоб Збройні сили до осені звільнили Запорізьку та Херсонську області

Командувач сухопутних військ Польщі 2006-2009 рр поділився деталями в програмі “Студія Захід з Антіном Борковським” на одному з українських телеканалів.

Тих засобів, які зараз потрапляють до України, замало. Це є крапля в морі потреб. Треба зробити зусилля інтенсивнішими, члени НАТО мають діяти спільно та комплексно, щоб надавати Україні все, що можна. Треба більше систем HIMARS, більше ракет, більше гаубиць, танків і всього того, чим українські солдати будуть боротися проти російської агресії. Але зараз то має бути чітка відповідь від НАТО, відповідь політична, яка підкреслюватиме необхідність збільшення зусиль для підтримки України, щоб Україна впоралась до осені та звільнила принаймні Херсонську і Запорізьку області. Вважаю, що це має бути основною ціллю, – зазначив Скшипчак.

Польський військовий додав, що українські воїни дуже добре освоюють всю іноземну техніку, яку отримують.

Українські солдати після навчань добре воюють, добре використовують обладнання, але хочуть того обладнання більше. Добре це видно по ефекту від ударів HIMARS по складах у Новій Каховці та інших місцях, де нищать командні пункти, паралізують росіянам командування, а то є ключ до успіху в операціях. Роблять логістику росіян некерованою, палять склади зброї, росіяни не матимуть чим воювати на фронті, якщо українська армія так нищитиме їхні запаси. То є дуже добра стратегія, – зауважив Вальдемар Скшипчак.