Люди схаменіться! “Підвали – це взагалі не укриття, головне безпека дітей”, – ексзаступниця Садового

Ексзаступниця Андрія Садового з гуманітарних питань Галина Слічна повідомила, якщо школи повернуться до офлайн-навчання, основний тягар відповідальності за безпеку учнів ляже на плечі директорів. Про це пише «Еспресо.Захід».Слічна впевнена, що потрібно внести зміни до законодавства, аби чітко розписати алгоритм, за яким дитина зможе навчатись в українському навчальному закладі.

«Я також за те, щоб діти навчались офлайн, були присутніми на уроках в школі, адже це для них самих дуже важливо. Але більш важливим є те, що діти мають навчатись у безпечних умовах. Ці умови мають бути такими, щоб, просто кажучи, батьки були спокійними, що їхня дитина в безпеці. Якщо немає гарантії безпеки для дітей, у час війни, то треба організовувати дистанційне навчання. Окрім того, дуже багато дітей перебуває ще й досі за кордоном. Тому всі моменти потрібно добре продумати і так само на рівні держави прийняти зміни до законодавства – як діти, які перебувають за кордоном, мають навчатись онлайн і отримувати відповідні документи про навчання. Чітко розписати алгоритм, за яким дитина зможе навчатись в українському навчальному закладі.» – сказала Галина Слічна.

Ексзаступниця мера заважила, що важливе збереження життя дитини, а освіту можна буде надолужити.«Є безпечніші будівлі, як, скажімо академічна гімназія на Степана Бандери – це старий будинок, де товщина стін становить 3 метри. Є і підвальні приміщення. Якщо облаштувати там укриття належним чином (адже і виходи є з різних боків, і природна вентиляція, бо є вікна), то в такому місці діти почували б себе безпечно.» – додала Слічна.

Також, Галина Слічна повідомила, що шкіл, які розташовані в безпечних будівлях, одиниці, їх у місті не так багато.Гална Слічна розповла, що підвали – не укриття та діти не зможуть спокійно почуватися в підвальних приміщеннях.« Потрібно чітко розуміти, скільки дітей у цих підвальних приміщеннях може перебувати. Адже школи у нас є і по тисячі, і по півтори тисячі дітей. Про це треба було думати раніше. Крім того, кожен заклад варто розглядати індивідуально. Персональна відповідальність за безпеку дітей лежить на керівнику навчального закладу, і саме він нестиме відповідальність за те, як будуть почуватися діти. Я розумію, що всі можуть зараз сказати – »йдемо на навчання”. Але хто за це відповідатиме? Тут важко прогнозувати, враховуючи те, що відбувається і в інших містах. Насправді все дуже небезпечно.

Є підвальні приміщення, де розміщені старі труби, інженерні мережі не в належному стані. Це треба найперше приводити до пуття, аби там не було грибка, вологості – багато нюансів. Як дитині переключатися з підвального приміщення на навчальний процес, якщо тривога триває дві години? Все це треба розписувати в деталях і над кожною дрібничкою міркувати.” – пояснила Слічна.

На думку Слічної, поселення пересленців, мало б відбуватись у гуртожитках, де для цього створені умови. Йдеться про гуртожитки від вищих навчальних закладів до коледжів, які мають гуртожитки, а діти тоді були переведені на онлайн-навчання.

«Було прийнято рішення, як то кажуть, найпростіше – школи. Бо школи завжди готові і все зроблять. Освітяни задіяли для цього спортивні зали, коридори, холи. А тепер питання: як їх звідти переселити, бо школи вже мали б готуватися приймати дітей на навчання. Зараз внутрішньо переміщених людей треба забирати зі шкіл максимально швидко, забезпечувати їм інші місця тимчасового проживання.» – додала Слічна.Галина Слічна резюмувала, що зараз також потрібно дуже інтенсивно готувати як альтернативу онлайн-навчання.