Шок! Шольц видав немислиме – на руку Путіну, такого удару ми не очікували! Важко повірити, деталі!

Німецький канцлер Олаф Шольц не підтримує ідею заборонити в’їзд громадян Росії до країн Європейського Союзу.Під час зустрічі з лідерами скандинавських країн Шольц заявив, що “поки є місце для дебатів” щодо такої заборони для громадян агресорки Росії.Німецького політика цитує видання Reuters.“Ми розуміємо, що є багато людей, які тікають з Росії, тому що вони не згодні з російським режимом”, – наголсив канцлер.

За словами Шольца, рішення, які ухвалює Європейський Союз, не повинні ускладнювати виїзд з Росії тим громадянам, хто тікає від диктатури Кремля. До слова, прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін, закликали заборонити російським громадянам, зокрема і туристам, в’їзд до Євросоюзу.

Раніше Естонія ухвалила рішення закрити кордони для громадян РФ із шенгенськими візами, виданими республікою, з деякими винятками. Зокрема, він буде відкритим для працівників дипломатичного представництва або консульської установи, що перебувають в Естонії, і члени їхніх сімей. Про це повідомили в МЗС країни.Що стосується винятків, то в’їзд в Естонію залишиться відкритим для:

працівників дипломатичного представництва або консульської установи, що перебувають в Естонії, і члени їхніх сімей;осіб, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення;осіб, які мають право на вільне пересування ЄС;людей, чий приїзд до Естонії необхідний з гуманітарних причин;людей, які відвідують родича, що живе в Естонії.Таке рішення Естонії привітали в Офісі президента України.

“Ізоляція та повернення росії в срср – це мета цивілізованого Заходу. Російська стратегія хамства і терору на державному рівні має залишитися виключно в кордонах рф і не поширюватися на демократичний світ”, – заявив керівник ОПУ Андрій Єрмак.Нагадаємо, керівник Офісу президента України наголосив, що у новому пакеті санкцій проти Росії пріоритетним пунктом повинен бути заборона видачі шенгенських віз росіянам. Варто зазначити, що одразу кілька держав Європи закликають припинити видавати візи росіянам.

Зокрема, у Польщі працюють над концепцією, яка дозволить обмежити в’їзд громадянам Росії. Таку заяву зробив заступник міністра закордонних справ країни Пьотр Вавжик. За словами польського дипломата, питання заборонити видавання візи росіянам у Польщі вдасться вирішити за кілька тижнів.
у візах. Польща активно виступає за продовження санкцій ЄС, зокрема щодо призупинення дії угоди про спрощення візового руху для громадян країни-окупантки.

Наразі не всі країни Євросоюзу на це згодні, кажуть в польському уряді. Заступник міністра закордонних справ Польщі Пьотр Вавжик повідомив, що проти виступають великі країни-учасниці – Німеччина, Франція та Нідерланди. Через те, що не вдається переламати опір цих країн і призупинити дію угоди про спрощення візового руху для громадян Російської Федерації, Польща працює над новим розв’язанням.

Зауважимо, Польща є однією з небагатьох країн, яка перестала видавати туристичні візи росіянам після повномасштабного вторгненя. Нині їх отримують лише росіяни, які через роботу перетинають кордон – водії вантажівок, дипломати, студенти та ті, хто мають карту поляка. Від 24 лютого до 9 серпня до Польщі в’їхали понад 61 тисяча громадян Росії – з чинним шенгенським візами, виданими раніше. Це майже стільки ж, як за аналогічний період минулого року, кажуть у прикордонній службі Польщі.

Польща вже кілька тижнів веде розмови з країнами ЄС щодо припинення видачі віз росіянам. Фінляндія та Данія вже скоротили видачу віз для подорожей росіян. У питанні повної заборони на видачу шенгенських від громадянам РФ Польщу підтримують країни Балтії – Литва, Латвія, Естонія, а ще Чехія та Словаччина. Чехія, яка головує зараз в Європейському союзі – пообіцяла винести питання заборони в’їзду до Європи для росіян на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ наприкінці серпня у Празі.