“Люди вдячні, більшість плачуть”: рівненське село возить на схід незвичну гуманітарку. Відео

Заготовляти цінний вантаж збираються цілими родинами.

Мешканці села Радове на Рівненщині заготовляють дрова українцям, які постраждали від війни та були в окупації. Купують колоди в лісництві, звозять тракторами до одного з дворів, а далі всім селом збираються рубати.Дрова везуть за сотні кілометрів, щоби роздати безкоштовно. Уже були на Донеччині та Херсонщині, а тепер прямуватимуть на Запоріжжя, йдеться в ТСН.

У одному із дворів зібралися десятки жителів поліського села Радове. Дрова готують для співвітчизників зі сходу та півдня країни. Тут у кожного імпровізоване робоче місце. “Один біля одного, щоб було веселіше, цікавіше, разом з тим спілкуємося і працюємо”, – розповідає Олександр.“Люди постраждали від війни, вони не мають чим зігрітися. Тут зібралися молодь, старші, діти. Ми рубаємо дрова, ріжемо їх, зв’язуємо”, – додає Андрій.

Ще до початку великої війни з цього села возили допомогу на схід. Від початку масштабного вторгнення – овочі з власних городів почали доправляти тоннами, тепер гуртом заготовляють дрова. “Як тільки почули, що є необхідність для людей. Морози, холод, зима. Зразу почали. Це вже з цього двора виїхало 4 фури”, – кажуть волонтери.

На Донеччині і Херсонщині дрова безкоштовно роздавали багатодітним та малозабезпеченим. Зараз готують одразу три фури машин вже на Запоріжжя.Гроші на витрати здебільшого надсилають благодійники з-за кордону. Селяни виписують колоди у місцевих лісництвах, самотужки тракторами звозять у село. Частину деревини з місцевих пилорам взагалі віддають безкоштовно, а далі – селяни беруться за бензопилки і сокири, щоб колоди вже були готові для використання.“Ми розуміємо, що їм не просто, що їм не солодко. Ми розуміємо, на вулиці зима і вони так само мерзнуть і як ми хочуть тепла”, – переконує Олександр.